Vaartochten voor mensen met een beperking op de Beatrix

Vaartochten voor mensen met een beperking op de Beatrix

Vaartochten voor mensen met een beperking op de Beatrix

SAIL Amsterdam van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus 2025

Vaar mee op de Beatrix!

In augustus keert SAIL na 10 jaar terug met de meest spectaculaire editie ooit! Honderden TallShips en traditionele zeilschepen  komen naar onze hoofdstad, die tevens de 750ste verjaardag viert. SAIL Amsterdam is het grootste maritieme festival van Europa en jij kunt dit spektakel meemaken vanaf de eerste rang! Voor mensen met een beperking en hun eventuele begeleiders organiseert SailWise vaartochten met de catamaran de Beatrix. We varen met dit rolstoeltoegankelijke schip een rondtocht door de IJhaven, waarbij je een prachtig zicht hebt op de tallships en andere traditionele zeilschepen.

De vaartochten duren 4 tot 5 uur. Tijdens het varen voorzien wij je van koffie en thee met een lekkernij. Het is toegestaan om zelf meegebrachte etens- en drinkwaren te nuttigen aan boord.

In tegenstelling tot onze watersportvakanties kunnen wij tijdens deze vaartochten geen ADL- of verpleegkundige hulp verzorgen. Indien dit nodig is, dan dien je hiervoor een eigen begeleider mee te nemen.

De Beatrix is rolstoeltoegankelijk en is voorzien van een kajuit en aangepast toilet.

De op – en afstapplaats is gelegen nabij de Dantzingkade in Amsterdam. Parkeren kan tegen betaling in de Minervaparking, welke ook toegankelijk is voor hogere auto’s/busjes.  Het is mogelijk om met een taxi of auto gebracht te worden, waarbij men kan uitstappen bij de Kiss & Ride bij Theater Amsterdam.

De kosten van de vaartochten bedragen € 50,= per persoon.

Verzeker je van een plek op de Beatrix tijdens dit unieke nautische evenement en schrijf je in! Er is keuze uit verschillende vaartochten:

SAIL-In Classic 
wo 20 aug | 08:30 - 15:30 uur

Een uniek moment: de sluisdeuren bij IJmuiden gaan open, de Tall Ships lijnen op voor de SAIL-In parade richting Amsterdam. Deze schepen van over de hele wereld vormen samen met het Nederlands varend erfgoed, duizenden bootjes op het water en honderdduizend mensen op de kades een adembenemend decor. Maak deel uit van deze spectaculaire parade aan boord van onze catamaran de Beatrix!

Avondtocht 
wo 20, do 21, vr 22, za 23 aug | 19:00 - 00:00 uur

Duizenden lichtjes aan boord van de schepen verlichten en verbinden het bruisende hart van SAIL. De honderden boten die de Oranjehaven invaren zorgen voor een ongekende dynamiek. Vanaf de Beatrix heb je een geweldig zicht op dit schouwspel en op de imposante Tall Ships. Alle avonden worden feestelijk afgesloten met een spectaculaire vuurwerk- en muziekshow. 

Middagtocht
do 21, vr 22, za 23 aug | 12:00 - 17:00 uur

Tall Ships liggen in vol ornaat afgemeerd in de Oranjehaven (IJ-haven) en aan de noordelijke oevers van het lJ. De bemanningen maken indruk in hun prachtige pakken en dragen vol trots hun herkomst uit. Klanken van alle festiviteiten op de kade dwarrelen over het water. Het is één groot nautisch feest. Vanaf de Beatrix beleef je SAIL van dichtbij!

SAIL-Out Classic 
zo 24 aug | 14:00 - 18:00 uur

Tijdens de slotceremonie van SAIL 2025 verlaten de indrukwekkende Tall Ships Amsterdam. Duizenden fans zwaaien de schepen en hun bemanning vaarwel. Vlaggen en wimpels zorgen voor een kleurrijk beeld. Begeleid de schepen op hun weg naar zee aan boord van de catamaran de Beatrix!

SAIL