Ga naar hoofd inhoud
Sailwise
How to translate text
  1. Select the text you want to translate.
  2. Choose 'Vertalen'.
  3. Select the language you prefer.
  4. You can read and/or listen to the translated text. This text is generated by Google.
Leg jij ook een dakpan op het Commandeurshuis?!

Na jaren van weer en wind begint het dak van het Commandeurshuis ons letterlijk in de steek te laten. Het dak lekt, de huidige dakpannen zijn versleten en goede isolatie ontbreekt nog volledig.

Steun ons
2 september 2026

Vrijwilliger van de maand: Michiel de Ruijter

V Rijwilliger michiel de ruijter

Van zeilen naar oplossingen op het water

Michiel de Ruijter is al jaren vrijwilliger bij SailWise en komt regelmatig op Robinson Crusoe. Zijn liefde voor het water bracht hem bij SailWise, maar inmiddels is er meer dat hem hier houdt. De combinatie van watersport, techniek en het contact met deelnemers maakt het vrijwilligerswerk voor hem bijzonder.

Van zeilen naar SailWise

Zeilen doet Michiel al een groot deel van zijn leven. Hij begon met surfen, leerde zeilen bij de marine en voer later op verschillende plekken over de wereld. Via een vriendin kwam hij bij SailWise terecht. Vooral de afwisseling op Robinson Crusoe sprak hem aan.

"Als iemand zegt: ik heb hier een paar bootjes, ga leuke dingen doen, dan ben ik er."

Op het eiland is iedere week anders. Met verschillende boten en verschillende deelnemers is er altijd wel iets te beleven. En uiteindelijk gaat het voor Michiel vooral om het plezier op het water.

Techniek die het mogelijk maakt

Naast zijn ervaring met zeilen heeft Michiel een brede technische achtergrond. Hij werkte onder andere bij de marine en in de machinebouw en heeft kennis van onder meer hydrauliek, lassen en technisch tekenen.

Die technische kennis komt ook goed van pas bij SailWise. Een mooi voorbeeld daarvan is de joystickbesturing die Michiel maakte voor de kleinere boten op Robinson Crusoe. Met deze aangepaste besturing kunnen deelnemers die een gewone bediening lastig vinden, toch zelf de boot besturen.

Voor Michiel is dat precies wat techniek mooi maakt. Niet alleen iets maken omdat het interessant is, maar vooral kijken hoe je iemand kunt helpen om zelf iets te doen.

Kijken naar wat wél kan

Dat sluit goed aan bij hoe Michiel naar SailWise kijkt. Voor hem gaat het niet om de beperking, maar om de mogelijkheden.

"Het gaat er niet om wat je niet kan. Het gaat erom wat je wel kan. En dat blijkt toch heel veel te kunnen. Met een klein beetje hulp kan nog veel meer."

Dat merkt hij ook tijdens het varen. Soms is er weinig communicatie mogelijk tussen hem en een deelnemer. Toch zie je aan alles dat iemand geniet van het varen. En dat is voor Michiel genoeg.

Samen op het water

Een SailWise-week is volgens Michiel meer dan alleen varen. Deelnemers en vrijwilligers vormen samen een team. Samen eten, een beetje rommelen, grapjes maken en ondertussen zorgen dat alles aan boord goed loopt: het hoort er allemaal bij.

"Je zit in een soort bubbel. Zowel met deelnemers als met vrijwilligers."

En waarom hij steeds terugkomt? Daar hoeft Michiel niet lang over na te denken.

"Ik word er blij van als de mensen blij worden."

Dat is misschien wel de beste samenvatting van zijn vrijwilligerswerk. Lekker bezig zijn op het water, iets kunnen betekenen voor een ander en ondertussen zelf een mooie week hebben.

Bedankt Michiel, voor je inzet, je technische oplossingen en alle mooie momenten op het water!